Jak vybrat správnou řasenku podle typu Vašich řas o očekávání, která od řasenky máte, jsme rozebrali v minulém článku. Dnes se podíváme blíže na obal a složení řasenek.
Jako první bychom měli vzít v potaz, zda máme citlivé oči a případně alergie, které se u nás vyskytují. Tím se nám může výběr produktů už sám o sobě poněkud zmenšit. Když si přečtete složení řasenek, zjistíte totiž, že obsahují kromě směsi vosků a rostlinných (či minerálních olejů) také různé další látky, které mohou oči dráždit. Na trhu však existují i hypoalergenní řasenky. Pokud tedy víte, že Vaše oči podráždí téměř vše, zvolte tyto speciální produkty, přestože jejich cena bývá a něco vyšší. V tomto případě se šetření opravdu nevyplatí.
Vitamíny
Máte – li řasy slabé a lámavé, zkuste se poohlédnout také po vitamínové řasence. Bývá obohacena o vitamíny E a B, které pomáhají řasy zpěvnit a dodat jim objem. Jako podpůrné látky v nich také bývá panthenol, arganový olej nebo bambus. Ovšem ani u takové řasenky není úplně vyloučeno, že způsobí podráždění oči.
Certifikáty
Řasenky kromě složení na obalu také mohou mít řadu certifikátu včetně „zaklínadla“ dermatologicky testováno. Ovšem neexistuje jednotné nařízení, které by jasně definovalo, co toto slovní spojení přesně znamená a jak by takový test měl vypadat/probíhat. Nenechte se proto zmást.
Pečeť
V neposlední řadě doporučujeme si vybírat řasenku, která má pečeť (klidně jen formou fóliového obalu). Máte tak jistotu, že ji nikdo před Vámi v obchodě nevyzkoušel a nezanesl do ní nechtěné bakterie, které by Vám později mohly způsobit minimálně nepříjemné podráždění.
Obecně se doporučuje řasenku měnit každé 3 měsíce (maximálně však po půl roce, déle byste ji orpavdu používat neměly), a to právě kvůli množící se bakteriím.
Chcete mít řasy trvalé zvýrazněné, aniž byste musely každý den zápasit s řasenkami? Alternativou je barvení řas v kosmetickém salónu nebo lash lifting, který vaše řasy navíc natočí.