Každá žena jistě může potvrdit, že pouhé opláchnutí obličeje a krém někdy nestačí. O pleť je potřeba se s láskou starat. Jedině tak dosáhneme zářivého a mladistvého vzhledu. To můžeme ovlivnit velkou škálou kosmetických přípravku. Nejčastěji naši pleti pomáháme volbou pleťové masky.
Ptáte se samy sebe, jakou masku byste měly zvolit? Jaká je pro vaší pleť vhodná?
Pleťové masky pro domácí použití jsou tady velmi dlouho a jsou snadno dostupné. Koupíte je v každé drogerii či supermarketu. Jenže tyto masky obsahují velmi malé množství aktivních látek. Jejich vliv na pleť je proto minimální.
Mnohem účinnější jsou masky alginátové či hydrogelové. Koncentrace aktivních látek je mnohem vyšší a dostanou se hlouběji do pokožky.
Masky alginátové jsou aktuálně hodně známé a propagované. Působí protizánětlivě, rozpouštějí inflirtáty po akné, vyhlazují drobné vrásky (díky zvýšené produkci kolagenu), hydratují a mají liftingový účinek.
Masky hydrogelové obsahují hydrogel, který je rostlinného původu. Jeho aktivní složky reagují na teplotu pokožky. Tento gel nedovoluje aktivním látkám, aby se odpařovaly – tím prodlužuje dobu působení.
Existují ale také další druhy masek, například slupovací s aktivním uhlím. Ty jsou určeny zejména pro mastnou a smíšenou pleť. Absorbují nadbytečný maz a odstraňují černé tečky. Pleť hloubkově čistí a zajišťují buněčnou obnovu.
Na závěr si pojďme zmínit ještě klasické krémové masky. I u těchto masek je velký rozdíl, zda si je koupíte v drogerie nebo u kosmetičky. Masky určené pro profesionální použití mají totiž mnohem vyšší koncentraci aktivních látek (jak jsme už zmínili). Jejich efekt je proto nesrovnatelný.
Podle účinnosti dělíme masky na: regenerační (obsahují vitamin A a E + lecitin); výživné (ceramidy, koenzym Q10, lecitin); tonizační (vhodné pro ochablou, povadlou pleť); agstringentní (pro mastnou aknozní pleť);P potizánětlivé (pro mastnou aknozní pleť); hydratační (zlepšují pevnost a napětí pleti)